Skolai un datorspēlēm ar Windows 10

Capital NEO X datori – ideāli gan mācībām, gan jaunākajām datorspēlēm ar Windows 10

Covid-19 pandēmijas ietekmē, pēdējā gada laikā izglītības sistēma un mācību apguve ir piedzīvojusi milzīgas pārmaiņas. Lai veiksmīgi piedalītos attālinātajās stundās, pildītu mājas darbus un veidotu prezentācijas, skolēna rīcībā ir jābūt jaudīgam un jaunākajām tehnoloģiju prasībām atbilstošam datoram.

Pandēmijas laikā virtuālā vide kļuva arī par iespēju socializēties, online vidē satikt savus draugus, kopīgi spēlēt spēles vai piedalīties attālinātajos treniņos. Nav noslēpums, ka skolēni savu datoru izmanto arī, lai spēlētu iemīļotākās datorspēles. Šī ir laba iespēja apgūt iemaņas, kas būs noderīgas arī vēlāk profesionālajā dzīvē – darbs komandā, pacietība, reakcija, loģiskā un stratēģiskā domāšana, līderība, valodu prasmes. Protams, datorspēlēm jābūt veselīgā balansā ar mācībām, fiziskajām aktivitātēm, hobijiem, treniņiem un citām skolēna ikdienas gaitām.

Kāpēc tieši Capital NEO X datori?

Capital NEO X datori ir izcili piemēroti gan skolēnu mācību procesam, gan izklaidei. Tie ir mūsdienīgi, komplektēti ar kvalitatīvām komponentēm un testēti. Pieejamā cenu amplitūda ir ļoti plaša un komplektācijas iespējas ļauj konfigurēt katra skolēna vajadzībām visatbilstošāko datoru. Capital NEO X datori ir stacionāri, kas ir ergonomiski un saudzējoši skolēna veselībai, ņemot vērā laiku, kas mācību gada laikā tiek pavadīts pie datora ekrāna.

Katram Capital NEO X datoram ir 2 gadu garantija, un lielākā daļa datoru ir pieejami saņemšanai jau uzreiz. Datorlietotājam ir iespēja arī izmantot mūsu konfiguratoru vai konsultēties ar pārdošanas komandu, lai jaunais dators pilnībā nodrošinātu visas skolēna vajadzības un vēlmes.

Kam jāpievērš uzmanība,
iegādājoties datoru skolēnam?

Ir dažādi aspekti, kurus vecākiem jāizvērtē pirms iegādāties skolēnam jaunu datoru. Uzklausiet savu skolēnu un pārrunājiet, kādas konfigurācijas dators viņam/viņai ikdienā būtu visnoderīgākais. Daudzi skolēni datortehnoloģijās orientējas daudz labāk par saviem vecākiem, savukārt, vecāki var izvērtēt datora pirkuma atbilstību savam budžetam un laikam, cik ilgi jaunais dators kalpos visām skolēna un iespējams, vēlāk arī studenta, vajadzībām.

Operētājsistēma (OS)

Ja skolēnam ir izteikta interese par tehnoloģijām, viņš/viņa jau orientējas programmēšanas pamatprincipos vai vēlas tos apgūt, tad vēlams izvēlēties datoru ar Windows operētājsistēmas bāzi. Tā dos iespējas laika gaitā datoru pielāgot skolēna pieaugošajai interesei un mainīt dažādas komplektējošās detaļas.

Operatīvā atmiņa (RAM)

Viena no lietām, par ko rūpējas operatīvā atmiņa, ir iespēja bez problēmām atvērt vairākas mājaslapas vienlaicīgi, kas skolēnam noteikti ir ļoti svarīgi.

Šobrīd jaunākās paaudzes operatīvā atmiņa tiek dēvēta par DDR4, taču vēl joprojām tirgū ir pieejami datori ar vecāku DDR3 operatīvo atmiņu. Stacionārajam datoram spēlēm noteikti vajadzētu izvēlēties operatīvās atmiņas apjomu, kurš ir vismaz 8GB, bet lai spēlētu prasīgākās spēles, kā arī nākotnē pievēršoties profesionālākiem darbiem, nesaskartos ar tās trūkumu, mēs iesakām 16GB lielu apjomu.

Procesors (CPU)

Procesors atbild par to, cik ātri un jaudīgi darbosies dators jeb kāda ir datora veiktspēja. Lielākoties visiem datoriem izvēle aprobežojas ar procesoriem, ko piedāvā Intel un AMD firmas. Populārākie no šiem procesoriem būs ar nosaukumiem Intel Core vai AMD Ryzen. Skolēniem, kur nav īpaši prasīgi attiecībā uz grafiku, optimāls risinājums skolas darbiem būtu Intel procesors. Ja grafika skolēnam ir svarīgs faktors, tad šajā ziņā priekšroku var dot AMD Ryzen procesoriem, piemēram, AMD Ryzen 3 un Ryzen 5 procesoriem ar "vega" grafiku.

Būtiski, ka spēcīgu procesoru nav vērts savienot ar vāju datu krātuvi, RAM un grafisko karti (stacionārajiem datoriem), jo vājā konfigurācijā procesora efektīva darbība būs apgrūtināta. Stacionāro datoru priekšrocība ir iespēja iegādāties procesoru atsevišķi, tādējādi ietaupot līdzekļus.


Barošanas bloks

Viena no svarīgākajām komponentēm datorā ir barošanas bloks. Īpaši būtisks tas ir datorlietotājiem, kas aizraujas ar datorspēļu spēlēšanu. Sliktas kvalitātes barošanas bloki var izraisīt sistēmas nestabilitāti, datora pārstartēšanos, “iesalšanu” un citas problēmas. Capital savos NEO X datoros izmanto tikai Fortron barošanas blokus, kas ir viens no globāli vadošajiem profesionālo sēriju barošanas bloku ražotājiem.

Videokarte (GPU)

Ja skolēnam būs nepieciešamība veikt apjomīgus un datoru resursus patērējošus uzdevumus, piemēram, vecāko klašu skolēniem, tad ir vērts iegādāties papildu videokarti. Tā būs noderīga arī, ja skolēns aizraujas ar datorspēlēm.

Ja prasības nav pārāk augstas, tad pietiks ar procesora integrēto videokarti, Ryzen “Vega” ir spējīgs darbināt mūsdienīgas spēles FullHD (1080p) izšķirtspējā. Savukārt ar GTX videokartēm pilnīgi pietiks, lai spēlētu jaunākās spēles uz augstākajiem uzstādījumiem. Ja monitora izšķirtspēja ir QHD (1440p) vai pat Ultra HD (2160p), tad iesakām izvēlēties datoru ar NVidia RTX sērijas vai AMD jaunākās paaudzes RX videokartēm.