Funkcijas Find My iPhone atslēgšana no ierīces

Kāpēc tas ir svarīgi?

Ja iPhone vai iPad ir ieslēgta funkcija Find My iPhone, šai ierīcei nav iespējams nodrošināt pilnvērtīgu diagnostiku un remontu. Nododot iekārtu servisā, klientam šī funkcija jāatslēdz.

Atbilstoši Vispārīgajai datu aizsardzības regulai iekārtai jābūt izdzēstai no konta un rūpnīcas iestatījumiem — atjaunotiem.

Latvijā ne veikaliem, ne mobilā tīkla operatoriem, ne servisa centriem nav iespējas pašiem atslēgt šo funkciju, tāpēc tas ir jāizdara pašam ierīces lietotājam.

Rīcības soļi

Ja ierīce darbojas un ir ieslēgta

Sākumā jāpārliecinās, vai ierīce ir pieslēgta internetam, izmantojot Wi-Fi. 

1. Iestatījumos atrodiet Find My iPhone funkciju SettingsKlienta vārds (Apple ID) → Find MyFind My iPhone

2. Atslēdziet Find My iPhone funkciju.

Ja ierīce nedarbojas un ir izslēgta

Find My iPhone ir iespējams atslēgt no jebkura datora un interneta pārlūkprogrammas.

1. Lai pierakstītos pakalpojumā Find My iPhone, dodieties uz icloud.com/find

2. Ievadiet savu Apple ID un paroli.*
Iespējams, ievadot savus datus, būs nepieciešama divpakāpju identifikācija, taču, tā kā ierīce nedarbojas, varēsiet ielogoties bez tās. Nospiediet uz Find Devices ikonas, kas Jūs savienos ar Jūsu iCloud. 

* Ja neatceraties savas pieejas datus, tad izmantojiet funkciju Forgot Apple ID or password?

3. iCloud vietnē noklikšķiniet uz All Devices un pēc tam izvēlieties, kurā ierīcē šo funkciju vēlaties atslēgt.

4. Jūsu ierīce parādīsies kā “offline”. Uzspiežot uz tās, kļūs redzama dzēšanas poga, kuru nospiežot, iespējams, parādīsies jautājums, vai tiešām vēlaties šo ierīci izņemt no konta? Apstipriniet, ka tiešām to vēlaties. 

5. Noklikšķiniet uz Remove from Account

Svarīgi!

Nekādā gadījumā nespiediet “Erase iPhone / Mac” vai “Lost Mode”. To izmantojam tikai tādā gadījumā, ja ierīce ir nozagta. Tiklīdz ierīce tiks ieslēgta, visi dati un informācija tajā izdzisīs, bet ierīce joprojām būs piesaistīta konkrētajam Apple ID un līdz ar to aizvien būs ieslēgta Find My iPhone funkcija. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties “Remove from Account”

Šajā procesā ir iespējamas arī kļūdas un sarežģījumi, piemēram, ja esat ielogojies savā iCloud kontā un pie “All Devices” neatrodat nepieciešamo ierīci, bet funkcija Find My iPhone ir ieslēgta, konkrētā iekārta varētu būt aktivizēta ar citu Apple ID. 

Ja tomēr pēc minētajiem soļiem Jums neizdodas atslēgt funkciju Find My iPhone, vērsieties pie ražotāja! Bezmaksas tālrunis Latvijā: 80003251.

Telefonsarunā sagaidiet, kad automātiskais atbildētājs nosauks visas piedāvātās ciparu izvēles, un nospiediet “4”. Ja izvēlēsieties citu ciparu, Jums atbildēs automātiskais atbildētājs, taču ir svarīgi, lai saruna notiktu ar atbalsta personu. Jāņem vērā, ka saruna būs angļu valodā. 

Informācija no ražotāja pieejama šeit.