Datu rezerves kopiju veidošana


Pirms nododiet datoru Capital servisā, OBLIGĀTI veiciet datu rezerves kopēšanu. Datu kopēšana jāveic neatkarīgi no remonta veida - arī tad, ja šķiet, ka remonts ar datiem nekādi nav saistīts! Gadījumā, ja notiek bojājumi datoram, ir labi apzināties, ka dati ir saglabāti un bojāti tikai “dzelži”.

Windows datoru lietotājiem

Windows datoriem datu dublēšanai ir iespējams izmantot iebūvētos rīkus. Detalizēts apraksts: https://support.microsoft.com. Šis ir tikai viens no datu kopiju veidošanas paņēmieniem. Jebkurā meklētājā, piemēram www.google.com, ierakstiet “Windows computer data backup” un tiks piedāvāti dažādi varianti. Vienmēr pastāv iespēja vienkārši pārkopēt nepieciešamos failus uz ārējo datu nesēju.

iPhone un iPad lietotājiem (iOS)

iPhone un iPad lietotājiem datu dublēšana ir pavisam vienkārša un viegli saprotama. Datu dublēšanas un atjaunošanas iespējas vislabāk aprakstītas ražotāja mājas lapā: https://support.apple.com.

Apple datoru lietotājiem

Apple datoru lietotājiem ir iespēja izmantot ļoti vienkāršu un jaudīgu iebūvēto rīku - Time Machine.

Kā notiek datu dublēšana ar Time Machine.

1. Pievienojiet datoram jebkura ražotāja ārējo cieto disku. Tiks jautāts, vai vēlaties pievienoto ārējo cieto disku izveidot par Time Machine disku. Izvētieties  - "Lietot kā dublējumkopiju" (attēlā “Use as Backup Disk”)


Lai pārbaudītu vai izdarīts pareizi, ejiet uz System Preferences -> Time Machine. Būtu jāredz šāds logs


Ja vēlaties izsekot dublējumkopijas norisei, pēc izvēles varat noklikšķināt uz "Rādīt laika automātu izvēļņu joslā" (“Show Time Machine in menu bar”):


“Laika mašīna” parasti darbojas automātiski. Ja jūsu disks ir savienots ar datoru vai tīkla atrašanās vieta ir pieejama, tā tiks dublēta vienu reizi stundā.
Jūs variet veikt datu dublēšanu arī manuāli jebkurā laikā. Noklikšķiniet uz Time Machine ikonas izvēļņu joslā un izvēlieties "Back Now". Obligāti to izdariet pirms datora nogādāšanas datoru servisā, lai būtu pārliecināts, ka ir saglabāti uz doto brīdi jaunākā datu kopija.

Kā atjaunot atsevišķus failus no rezerves?

Izvēlnes joslā noklikšķiniet uz ikonas Time Machine un izvēlieties "Enter Time Machine", lai atvērtos dublējumkopiju. Šis ekrāns ļauj jums atrast dzēstos failus vai iepriekšējās failu versijas un tos atjaunot.


Atrodiet failu, kuru vēlaties atjaunot, atlasiet to un noklikšķiniet uz pogas "Restore". Time Machine ir iespējama arī failu meklēšanas funkcija. Ierakstiet meklēšanas lodziņā nepieciešamā faila nosaukumu.

Kā atjaunot visu Mac datoru.

Ir iespēja atjaunot visu Apple datoru no Time Machine. Datoriem ar Intel procesoru, ieslēdzot datoru jātur nospiests “Command + R”,  savukārt datoriem ar M1 procesoru jātur nospiesta ieslēgšanās poga vismaz 10 sekundes. Ar šīm darbībām jūs datoru ieslēdziet atkopšanās režīmā (“Recovery mode”)


Izvēlieties Time Machine disku un atjaunojiet Jūsu datora darbību. Šis ir tikai viens no datu kopiju veidošanas paņēmieniem. Jebkurā meklētājā, piemēram www.google.com, ierakstiet “mac computer data backup” un tiks piedāvāti dažādi varianti. Vienmēr pastāv iespēja vienkārši pārkopēt nepieciešamos failus uz ārējo datu nesēju.