NEO Utilizācija


Preču nodošana un utilizācija

Capital klientiem ir iespēja nodot utilizācijai nolietoto NEO datortehniku vai elektroiekārtas, kas iegādātas Capital veikalā. Iekārtu nodošanu var veikt Capital veikalā, Ganību dambī 23C, vai zvanot pa tālr. 67 799 999. Capital ir videi draudzīgs uzņēmums un mūsu sadarbības partneris ir Latvijas Zaļais punkts (videi kaitīgo vielu apsaimniekošanu nodrošina Latvijas Zaļā punkta partneris - AS BAO), kas nodrošina nolietoto iekārtu apsaimniekošanu 70 šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos visā Latvijā. Domājot par vidi, pieņemot nolietotās elektroiekārtas, Capital novērtē vai iekārtu iespējams atjaunot. Capital Serviss, pēc novērtējuma, nosaka kuras komponentes nomainot, izejot kvalitātes pārbaudes, veicot testus, preci iespējams nodot tālākai lietošanai, to ziedojot vai atkārtoti realizējot ar norādi, ka prece ir atjaunota. Tādējādi Capital pagarina elektropreces ilgmūžību un samazina kaitējumu apkārtējai videi. Vairāk informāciju iespējams uzzināt e-pastā, rakstot uz [email protected], zvanot 67517822, vai ierodoties Capital veikalā, Ganību Dambī 23C, Rīga.


Potenciāli bīstamo komponenšu identificēšana.

Potenciāli bīstamās datora komponentes:
  • pamatplate
  • procesors
  • cietais disks (nepielodēts)
  • operatīvā atmiņa
  • barošanas bloks
  • priekšējā paneļa meitas plate
  • Netiek izmantoti CCFL un EEFL gaismas avoti, LED gaismas diode nesatur dzīvsudrabu. 
Visas uzskaitītās potenciāli bīstamās komponentes ir atdalāmas, vai nu bez instrumentu palīdzības, vai ar standarta "+" tipa 200 izmēra PH 1 skrūvjgrieža palīdzību. Vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka nevienu no potenciāli bīstamajām komponentēm nedrīkst utilizēt kopā ar sadzīves atkritumiem. Capital aicina nodot nolietoto datortehniku otreizējai pārstrādei.


Māte plates BIOS (CMOS) baterijas (CR2032) atvienošana:

Lai atvienotu BIOS bateriju, ar pirkstu nospiediet sāniski stiprinājumu, kas notur bateriju pozīcijā. Baterija atsvabināsies un to būs iespējams izņemt bez papildus instrumentu palīdzības.

Bateriju aizliegts izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. AS "Capital" aicina bateriju izmest brīvprātīgajos baterijas nodošanas punktos. Bateriju nodošanas punkti atrodas gan Capital Servisā, Ganību dambī 23c, Rīgā, LV-1005 un visos RIMI, SuperNetto, Narvesen, ELVI veikalos, kā arī Lukoil DUS un Latvenergo apkalpošanas punktos. Maxima, Lattelecom, RD Electronics Atsevišķi bateriju savākšanas konteineri ir uzstādīti arī daudzās Latvijas skolās.

Uzzini par sev tuvākajiem izlietoto bateriju un elektrotehnikas savākšanas punktiem ŠEIT.