Planšetdatori iekaro biznesu"iPad" ir kļuvis par neaizstājamu ierīci uzņēmumos. Šodien "iPad" aizstāj ne tikai kases aparātus restorānos, bet arī pilotu rokasgrāmatu lidojuma laikā. Par to, kā uzņēmumi optimizē procesus un kāpēc "iPad" kļūst par šo pārmaiņu neatņemamu daļu, informāciju sniedz "Apple" pilnvarotā izplatītāja pārdošanas biznesa vajadzībām vadītājs Mangirdas Šapranauskas.

Kad “Apple” kompānijas vadību pārņēma Tims Kuks, uzmanība tika veltīta biznesa pārstāvjiem, tika pilnveidoti jauni produkti. Piemēram, kopā ar IBM tika uzsākta mobilo lietotņu izstrāde, bet kopā ar "Microsoft" – "Office 365" pakete, kuru īpaši ērti izmantot tad, ja ir "iPad". Kad bija pagājuši tikai četri gadi pēc "iPad" prezentācijas, "Apple" planšetdatoru lietoja 98 % "Fortune 500" un 91 % "Global 500" sarakstā iekļauto uzņēmumu. Šis planšetdators kļuva arī par populāru mācību līdzekli daudzās pasaules skolās un universitātēs.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ uzņēmumi izvēlas “iPad” ir centieni transformēt biznesu vai iekšējos procesus. Uzņēmumi savus procesus vēlas veikt ātrāk, lētāk, efektīvāk un ērtāk. Piemēram, pāriešana no papīra procesiem uz digitālajiem, kad papīru kalnu var aizstāt viens planšetdators. 
"iPad" uzņēmumi izvēlas arī tāpēc, ka tai ir vislielākā atlikusī vērtība. Pašlaik savus procesus optimizē aizvien vairāk Lietuvas, Latvijas un Igaunijas uzņēmumu. "iPad" visizplatītākais ir aviācijas, finanšu, apdrošināšanas, ražošanas un pakalpojumu nozarēs.

Lietuvā reģistrētā aviokompānija "Avion Express" uz papīra drukāto informāciju aizstāja ar "iPad", lidmašīnās samazinājās pārvadājamais svars, tā ietaupot daudz kurināmā. Latvijas aviokompānija "airBaltic" aprēķināja, ka, uz papīra drukātu informāciju aizstājot ar planšetdatoriem, organizācija katru gadu ir ietaupījusi apmēram divus miljonus papīra lapu. Pašlaik "iPad" ierīces izmanto arī "GetJet", "Smartlynx", "Nordica", "British Airways" u.c.

Finanšu organizācijas visbiežāk izmanto "iPad" prezentāciju, pārdošanas vai citu sanāksmju laikā, kad tiekas ar klientiem, bet ražošanas uzņēmumi – nolūkā optimizēt procesus vai apmācīt cilvēkus. Pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi, piemēram, "Wolt" un "DServe", ar "iPad" palīdzību sniedz pasūtīšanas pakalpojumus restorānos. Uzņēmums "Caffeine Roasters", kas Baltijas valstīs pārvalda kafejnīcu tīklu, Igaunijā "iPad" ierīces lieto kases aparātu vietā.

Baltijas valstīs strādājošās apdrošināšanas kompānijas "ERGO Insurance SE" filiāle Lietuvā. Tajā nedzīvības kaitējumu administrēšanas struktūrvienības eksperti izmanto "iPad" ierīces kaitējumu reģistrēšanai. Tādā veidā tiek optimizēts kaitējuma reģistrēšanas un administrēšanas process, kā rezultātā tiek ietaupīts laiks.

Aizvien vairāk uzņēmumu centīsies vēl vairāk efektivizēt savu darbu, to veikt ērtāk, ātrāk un lētāk. Ja Tev ir vēlme uzzināt kā “iPad” var noderēt Tavam uzņēmumam, Capital Biznesa klientu nodaļa noteikti palīdzēs.

Capital Biznesa klientu nodaļa:
● 255 22 255
● Rīga, Ganību dambis 23c