Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat Capital privātuma politikai, tai skaitā sīkfailu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

IT risinājumi Jelgavas tehnikumam

Publikācijas datums: 2018-08-14 09:11:00

Latvijas IT uzņēmums AS "Capital" piegādājis Jelgavas tehnikumam IT risinājumu, kurš nodrošinās jaunāko tehnoloģiju apgūšanu studiju procesā un uzlabos studentu apmācības efektivitāti. Piegādātais risinājums sastāv no personālo datoru virtualizācijas sadaļas, kā arī nodrošina studentiem attālinātu pieeju savai darba videi un IT jomā studējošo studentu izglītošanu.  
 
Risinājums ir veidots no jaunākās paaudzes Dell asmensserveriem un EMC datu glabātuves. Tā cena ir 140 tūkstoši eiro, kas finansēti, izmantojot Eiropas struktūrfondu līdzfinansējumu. Lai virtualizētu studentu personālos datorus un izveidotu studentu darba vides attālinātu pieeju, tika izmantota VMware Horizon View programmatūra, kas sniedz iespēju centralizēti pārvaldīt studentu darba vietas, vienlaikus apkalpojot 200 darba sesijas. Tas nozīmē, ka Jelgavas tehnikuma students no jebkuras pasaules malas varēs droši pieslēgties savam virtuālajam datoram, kurā atradīsies viņam nepieciešamie mācību materiāli un apmācību programmatūra. Vienlaicīgi tiks atvieglots darbs Jelgavas tehnikuma mācībspēkiem, jo pasniedzējs varēs ātri un ērti pieslēgties studenta virtualizētajai darba stacijai un palīdzēt atrisināt radušos problēmu vai novērtēt studenta prasmes.
 
Topošie programmētāji un tīkla administratori varēs apgūt Microsoft, Citrix un VMware tehnoloģijas, tās izpētot un realizējot praktiskus darbus. Studenti varēs iepazīt un apgūt tīkla protokolus, saskarsmes veidus starp serveriem un datu glabātuvi, virtualizācijas vidēm Hyper-V, ESXi, XenServer, kā arī pilnā apmērā apgūt darbu ar populārākajām serveru operētājsistēmām Windows Server un Linux saimēs. Būs arī iespēja apgūt privāta vai publiska mākoņa (cloud) veidošanu, web-lietotņu izstrādi un izvietošanu, lielapjoma datu savākšanu un apkopošanu.
 
Tādējādi Jelgavas tehnikums ieguvis gan praktisko darbu vidi IT jomā studējošajiem, gan iespēju attālināti sasniegt studenta darba vietu, gan vienkāršot mācību IT vides sakārtošanu. 


SIA Capital Classic | Ganību dambis 23c, Rīga, Latvija, LV-1005, tālr. +371-67517822, fakss +371-67517820